Sensor-/ställdonskablar

 Sensor-/ställdonskablar
Actuator Cables are in stock with same-day shipping at Mouser from industry leading manufacturers. Mouser is an authorized distributor for many actuator cable manufacturers including Amphenol, Banner Engineering, HARTING, Lumberg Automation, Molex, Murrelektronik, Phoenix Contact, TE Connectivity & more.
More...

Please view our large selection of actuator cables below.
Resultat: 116 074
Välj Bild Artikelnummer Tillverk: Beskrivning Datablad Tillgänglighet Prissättning: (SEK) Filtrera resultaten i tabellen efter enhetspris baserat på din kvantitet. Antal RoHS ECAD-modell Kontaktände A Kontaktände A stiftantal Kontaktände B Kontaktände B stiftantal Kön Kodning Sladdlängd Märkström Märkspänning Trådmätare - AWG Mantelns färg IP-klassificering Serie Förpackning
Bulgin Sensor-/ställdonskablar M12 Series Cu Ni Plated F Flex Body 73På lager
657,64 kr
567,74 kr
534,22 kr
505,98 kr
502,90 kr
Min.: 1
Multipla: 1
Female A Coded 1.5 A 30 V Buccaneer M Bulk
Molex Sensor-/ställdonskablar MIC IN-LINE SPLITTER 0.3M ST 48På lager
765,89 kr
703,80 kr
633,90 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 M12 4 A 250 V IP67 120068
Molex Sensor-/ställdonskablar MIC 2P FP 6FT. 22/2 BRD 50På lager
339,81 kr
295,08 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 Pigtail 1.83 m (6.004 ft) 4 A 250 V 22 AWG IP67 120072
Phoenix Contact Sensor-/ställdonskablar SAC-4P-MS/ 5.0-542 SH SCO BK 358På lager
247,38 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 4 Position No Connector Male A Coded 5 m (16.404 ft) 4 A 48 VAC, 60 VDC 22 AWG Yellow IP65, IP67 Bulk
Phoenix Contact Sensor-/ställdonskablar SAC-4P- 5.0-542/ FR SH SCO BK 73På lager
280,46 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 4 Position No Connector 4 Position Female 5 m (16.404 ft) 4 A 30 V Yellow IP65, IP67 SPEEDCON
Phoenix Contact Sensor-/ställdonskablar SAC-5P-10 0-28R/FS SCO RAIL 52På lager
1 333,64 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 5 Position Pigtail Female A Coded 10 m (32.808 ft) 4 A 60 V Black IP65
Banner Engineering Sensor-/ställdonskablar Cordset: Single-Ended 7/8 in; 4-pin Straight Female; 3.66 m 4x18 Black PVC Jacket; Nylon Black Coupling Nut 161På lager
739,08 kr
Min.: 1
Multipla: 1
7/8 in 4 Position No Connector Female 3.66 m (12.008 ft) Black
Telemecanique Sensor-/ställdonskablar PHOTOELECTRIC SENSOR 2M BLACK CABLE 170På lager
369,59 kr
310,25 kr
296,84 kr
280,46 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12, Right Angle 4 Position No Connector Female 10 m (32.808 ft) 4 A 300 V XZC Bulk
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar M12 Circular Metric Connector, A Code, Stainless, 4A, 04 pins, Female Connector, Female Contact, Straight, Screw Thread, Field Installable, F4.0 - F7.5mm, IP67 Mated 9På lager
579,61 kr
498,51 kr
487,96 kr
479,16 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M Series
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar M8 Circular Metric Connector, A Code, Stainless, 1.5A, 08 pins, Female Connector, Female Contact, Right Angle, Screw Thread, Overmolded, Length 5000mm, IP67 Mated 7På lager
319,37 kr
271,12 kr
254,20 kr
245,85 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M Series
Molex Sensor-/ställdonskablar CSE M12 8P AC MA STR WSOR 10M SE SHLD BK 4På lager
545,65 kr
497,41 kr
426,85 kr
417,18 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 Pigtail 120069 Bulk
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar Ceres, Large Size, Plastic, 5A, 18 pins, Female Connector, Female Contact, Straight, Screw Thread, Overmolded, Length 1000mm, IP66 7På lager
285,30 kr
240,35 kr
204,63 kr
197,05 kr
Min.: 1
Multipla: 1
Large CNC 18 Position Female 1 m (3.281 ft) 5 A 250 V 24 AWG Black IP66 Ceres
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar Guided M8 Circular Metric Connector, Metal, 2A, 06 pins, Male Connector, Male Contact, Straight-to-Right Angle, Screw Thread, Overmolded Double Ended, Length 1000mm, IP67 Mated 9På lager
314,64 kr
271,12 kr
230,79 kr
223,76 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M8 6 Position M8 6 Position Male / Female 1 m (3.281 ft) 2 A 30 V 24 AWG Black IP67 Sensor
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar X-Lok, Large Size, Plastic, 20A+5A, 06 pins, Double Ended Overmolded, Straight-to-Straight, (End 1) Female/Female, (End 2) Female/Male, Push Lock, Length 2000mm, PVC, 14/24 AWG, IP68 Mated 6På lager
642,48 kr
545,87 kr
528,84 kr
503,34 kr
Min.: 1
Multipla: 1
X-Lok
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar SPE, M Series Guided M8 Interface, Metal, 3A, 02 pins, Male Connector, Male Contact, Straight, Screw Thread, Overmolded, Length 5000mm, IP67 Mated 7På lager
426,41 kr
365,53 kr
325,30 kr
310,47 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M8 2 Position Pigtail Male 5 m (16.404 ft) 3 A 60 V 26 AWG Green IP67 Sensor
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar M12 Circular Metric Connector, L Code, Metal, 16A, 05 pins, Female Connector, Female (Power) + Male (Ground) Contact, Straight-to-Straight, Screw Thread, Overmolded Double Ended, Length 1000mm, IP68 / IP69K Mated 20På lager
496,42 kr
421,80 kr
406,74 kr
393,22 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 5 Position M12 5 Position Female / Female L Coded 1 m (3.281 ft) 16 A Gray IP68, IP69K M12 L Code


Murrelektronik Sensor-/ställdonskablar M8 male 0 / M8 female 0 , PUR 4x0.25 bk UL/CSA+drag chain 2m 21På lager
377,18 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M8 4 Position M8 4 Position Male / Female A Coded 2 m (6.562 ft) 4 A 50 VAC, 60 VDC 24 AWG Black IP65, IP66K, IP67, IP68
Amphenol LTW Sensor-/ställdonskablar Ceres, Middle Size, Plastic, 5A, 09 pins, Female Connector, Female Contact, Straight, Screw Thread, Overmolded, Length 10000mm, IP67 48På lager
400,04 kr
340,91 kr
326,18 kr
278,49 kr
270,90 kr
Min.: 1
Multipla: 1
Socket 9 Position No Connector Female 10 m (32.808 ft) 5 A 300 V Black C
Molex Sensor-/ställdonskablar MCIROCHG M12 DE 4P M/MFE 22AWG 15M TPE 52På lager
1 312,54 kr
1 181,97 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 4 Position M12 4 Position Female / Male 15 m (49.213 ft) 4 A 250 V 22 AWG IP67 120066

Molex Sensor-/ställdonskablar NC 4P FP 4M 90D COUPLER 24AWG 41På lager
477,08 kr
357,83 kr
343,88 kr
342,12 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M8 Pigtail 24 AWG 120086
Lumberg Automation Sensor-/ställdonskablar 35På lager
715,45 kr
674,13 kr
662,59 kr
583,68 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 5 Position M12 5 Position Male / Female 2 m (6.562 ft) 4 A 60 V Black
Lumberg Automation Sensor-/ställdonskablar 17På lager
2 057,11 kr
2 036,78 kr
1 845,00 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M8 3 Position No Connector Female 5 m (16.404 ft) 1.5 A Black
HARTING Sensor-/ställdonskablar M8 3PIN M/F STRT DOUBLE END 5.0M PVC
Produkten är endast tillgänglig för OEM/EMS-kunder och kunder inom konstruktionsverksamhet. Produkten levereras inte till konsumenter inom EU eller Storbritannien.
172På lager
176,39 kr
165,95 kr
155,62 kr
133,42 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M8 3 Position M8 3 Position Female / Male 5 m (16.404 ft) Gray
HARTING Sensor-/ställdonskablar M12A 12PIN 12POLE FML STRT 5.0M PVC
Produkten är endast tillgänglig för OEM/EMS-kunder och kunder inom konstruktionsverksamhet. Produkten levereras inte till konsumenter inom EU eller Storbritannien.
84På lager
443,23 kr
376,63 kr
356,52 kr
Min.: 1
Multipla: 1
M12 12 Position No Connector Female A Coded 5 m (16.404 ft) Gray Bulk
Phoenix Contact Sensor-/ställdonskablar SAC-5P- 0,6-PUR/ M12FR SH 137På lager
201,34 kr
167,27 kr
Min.: 1
Multipla: 1