FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris

 FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris
FPGAs (Field Programmable Gate Arrays) are in stock with same day shipping at Mouser from leading manufacturers. Mouser is an authorized distributor for many FPGA (Field Programmable Gate Array) manufacturers, including Altera, AMD (Xilinx), Lattice, Microchip & more.
More...

Please view our large selection of FPGAs (Field Programmable Gate Arrays) below.
Resultat: 12 311
Välj Bild Artikelnummer Tillverk: Beskrivning Datablad Tillgänglighet Prissättning: (SEK) Filtrera resultaten i tabellen efter enhetspris baserat på din kvantitet. Antal RoHS ECAD-modell Serie Antal logiska element Adaptiva logiska moduler - ALM:er Inbäddat minne Antal I/O Minimal matningsspänning Maximal matningsspänning Minsta drifttemperatur Maximal drifttemperatur Datahastighet Antal transceivrar Monteringsstil Paket/låda Kvalificering Förpackning
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 102På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Nej
EP4CE55 Cyclone IV E 55856 LE 2.29 Mbit 324 I/O 1.15 V 1.25 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FBGA-484 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 88På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Nej
EP4CE10 Cyclone IV E 10320 LE 414 kbit 179 I/O 1.15 V 1.25 V 0 C + 85 C SMD/SMT FBGA-256 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 69På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Nej
EP4CE15 Cyclone IV E 15408 LE 504 kbit 343 I/O 1.15 V 1.25 V - 40 C + 85 C SMD/SMT FBGA-484 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 61På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Nej
EP4CE22 Cyclone IV E 22320 LE 594 kbit 153 I/O 1.15 V 1.25 V 0 C + 85 C SMD/SMT FBGA-256 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 65På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Nej
Cyclone II EP2C35 33216 LE 2076 ALM 472.5 kbit 322 I/O 1.15 V 1.25 V - 40 C + 85 C SMD/SMT FBGA-484 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 158På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Nej
Cyclone III EP3C25 24624 LE 1539 ALM 594 kbit 215 I/O 1.15 V 1.25 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FBGA-324 Tray
Microchip Technology FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris IGLOO2 Low Density FPGA, 27.6KLEs 48På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Nej
M2GL025 27696 LE 0 bit 207 I/O 1.2 V 1.2 V - 40 C + 100 C SMD/SMT LFBGA-400 Tray
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC6SLX150-2FGG900I 1På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC6SLX150 147443 LE 23038 ALM 4.71 Mbit 576 I/O 1.14 V 1.26 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FBGA-900
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC6SLX75T-3CSG484I 2På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC6SLX75T 74637 LE 11662 ALM 3.02 Mbit 292 I/O 1.2 V 1.2 V - 40 C + 100 C 800 Mb/s 8 Transceiver SMD/SMT CSBGA-484 Tray
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC6SLX16-N3CPG196I 1På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC6SLX16 0 bit
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC7S25-L1CSGA324I 7På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC7S25 23360 LE 3650 ALM 1.58 Mbit 150 I/O 950 mV 1.05 V - 40 C + 100 C SMD/SMT CSGA-324
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XA7S6-1CSGA225Q 5På lager
84Förväntad 2027-07-13
Min.: 1
Multipla: 1

XA7S6 6000 LE 938 ALM 180 kbit 100 I/O 950 mV 1.05 V - 40 C + 125 C SMD/SMT CSGA-225
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC6SLX75-3FG484I 3På lager
Min.: 1
Multipla: 1
XC6SLX75 74637 LE 11662 ALM 3.02 Mbit 280 I/O 1.2 V 1.2 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FCBGA-484
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC7A12T-2CPG238I 13På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC7A12T 12800 LE 2000 ALM 720 kbit 112 I/O 950 mV 1.05 V - 40 C + 100 C 6.6 Gb/s 2 Transceiver SMD/SMT CSBGA-238
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC7A12T-3CSG325E 1På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC7A12T 12800 LE 2000 ALM 720 kbit 150 I/O 950 mV 1.05 V 0 C + 100 C 6.6 Gb/s 2 Transceiver SMD/SMT CSBGA-325
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC7A15T-1FTG256I 5På lager
705På beställningen
Min.: 1
Multipla: 1

XC7A15T 16640 LE 2600 ALM 900 kbit 170 I/O 950 mV 1.05 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FBGA-256
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC7A50T-2FG484I 2På lager
Min.: 1
Multipla: 1
XC7A50T 52160 LE 8150 ALM 2.64 Mbit 250 I/O 1 V 1 V - 40 C + 100 C 6.25 Gb/s 4 Transceiver SMD/SMT FCBGA-484
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC7A75T-1CSG324C 4På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC7A75T 75520 LE 11800 ALM 3.69 kbit 210 I/O 1 V 1 V 0 C + 85 C 6.25 Gb/s SMD/SMT CSBGA-324
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC7S6-L1CSGA225I 15På lager
Min.: 1
Multipla: 1

XC7S6 6000 LE 938 ALM 180 kbit 100 I/O 1 V 1 V - 40 C + 100 C SMD/SMT CSBGA-225
Microchip Technology FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris ProASIC3 FPGA, 3KLEs 48På lager
Min.: 1
Multipla: 1

A3P250 0 bit 68 I/O 1.425 V 1.575 V - 40 C + 85 C SMD/SMT VQFP-100 Tray
Microchip Technology FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris IGLOO2 Low Density FPGA, 86KLEs 2På lager
Min.: 1
Multipla: 1

M2GL090 86184 LE 0 bit 425 I/O 1.2 V 1.2 V - 40 C + 100 C SMD/SMT PBGA-676 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 6864 LUTs 207 I/O 1.2V 1 SPEED 6På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO2 6864 LE 3432 ALM 240 kbit 206 I/O 1.14 V 1.26 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FTBGA-256 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris Lattice MachXO3LF Auto Grade (AEC-Q100); 2112 LUTs; 2.5/3.3V 5På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LAMXO3LF 2100 LE 74 kbit 206 I/O 2.375 V 3.465 V - 40 C + 125 C SMD/SMT caBGA-256 AEC-Q100 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 2112 LUTs 4På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO3LF 2112 LE 1056 ALM 74 kbit 279 I/O 2.375 V 3.465 V - 40 C + 100 C SMD/SMT CABGA-324 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 6K LUTs 190 I/O DSP 1.2V -6 3På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LFE2-6E 6000 LE 3000 ALM 55 kbit 750 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C 622 Mb/s SMD/SMT FPBGA-256 Tray