FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris

Resultat: 9 813
Välj Bild Artikelnummer Tillverk: Beskrivning Datablad Tillgänglighet Prissättning: (SEK) Filtrera resultaten i tabellen efter enhetspris baserat på din kvantitet. Antal RoHS ECAD-modell Serie Antal logiska element Adaptiva logiska moduler - ALM:er Inbäddat minne Antal I/O Minimal matningsspänning Maximal matningsspänning Minsta drifttemperatur Maximal drifttemperatur Datahastighet Antal transceivrar Monteringsstil Paket/låda Kvalificering Förpackning
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 17KLUTs 358 I/O Inst -on DSP 1.2V -5 Spd 23På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LFXP2 17000 LE 8500 ALM 276 kbit 358 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C SMD/SMT FPBGA-484 Tray
AMD / Xilinx FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris XC6SLX45-3FG484I 38På lager
Min.: 1
Multipla: 1
XC6SLX45 43661 LE 6822 ALM 2.04 Mbit 316 I/O 1.14 V 1.26 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FCBGA-484 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 6864 LUTs 207 I/O 3.3V 6 SPEED 54På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO2 6864 LE 3432 ALM 240 kbit 206 I/O 2.375 V 3.6 V 0 C + 85 C SMD/SMT CABGA-256 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris Arria 10 GX 270 FPGA 9På lager
Min.: 1
Multipla: 1

Arria 10 GX 270 270000 LE 101620 ALM 14.65 Mbit 384 I/O 870 mV 980 mV - 40 C + 100 C 17.4 Gb/s 12 Transceiver SMD/SMT FBGA-780 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 495På lager
Min.: 1
Multipla: 1
Max.: 40

MAX 10 10M04 4000 LE 189 kbit 130 I/O 2.85 V 3.465 V 0 C + 85 C SMD/SMT UBGA-169 Tray
Microchip Technology FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris IGLOO2 Low Density FPGA, 12KLEs 120På lager
Min.: 1
Multipla: 1

M2GL010 12084 LE 912 kbit 138 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C 667 Mb/s 2 Transceiver SMD/SMT VFPBGA-256 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 6864 LUTs 207 I/O 1.2V 3 SPEED 112På lager
238På beställningen
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO2 6864 LE 3432 ALM 240 kbit 206 I/O 1.14 V 1.26 V - 40 C + 100 C SMD/SMT CABGA-256 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris Lattice ECP5 Auto Grade (AEC-Q100), 43.8K LUTs, 1.1V, SERDES 58På lager
450På beställningen
Min.: 1
Multipla: 1

LAE5UM 44000 LE 22000 ALM 1.9 Mbit 203 I/O 1.045 V 1.155 V - 40 C + 125 C SMD/SMT BGA-381 AEC-Q100 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris Lattice MachXO3D ; 9400LUTs 2.5V/3.3V 50På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO3D 9400 LE 1175 ALM 432 kbit 58 I/O 2.375 V 3.465 V - 40 C + 100 C SMD/SMT QFN-72 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 81På lager
Min.: 1
Multipla: 1

Cyclone 10 LP 10CL010 10320 LE 414 kbit 176 I/O 1 V 1 V - 40 C + 100 C SMD/SMT UBGA-256 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 66.5K LUTs 295 I/O SERDES 1.2V -7 Speed 15På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LFE3 67000 LE 33500 ALM 4.32 Mbit 295 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C 3.2 Gb/s SMD/SMT FPBGA-484 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris non-volatile FPGA, 320 I/O, 484FBGA 40På lager
180Förväntad 2026-09-15
Min.: 1
Multipla: 1

MAX 10 10M16 16000 LE 549 kbit 320 I/O 1.15 V 1.25 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FBGA-484 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 16På lager
88Förväntad 2026-10-27
Min.: 1
Multipla: 1

Arria II GX 42959 LE 18050 ALM 2.8 Mbit 252 I/O 870 mV 930 mV 0 C + 85 C 1.25 Gb/s 8 Transceiver SMD/SMT FBGA-572 Tray
Lattice LCMXO3D-9400HC-6BG400I
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris Lattice MachXO3D ; 9400LUTs 2.5V/3.3V 360På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO3D 9400 LE 1175 ALM 432 kbit 335 I/O 2.375 V 3.465 V - 40 C + 100 C SMD/SMT CABGA-400 Tray
Microchip Technology FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris ProASIC3 FPGA, 1.5KLEs 225På lager
Min.: 1
Multipla: 1

A3P125 1500 LE 36 kbit 71 I/O 1.425 V 1.575 V - 40 C + 100 C SMD/SMT VQFP-100 Tray
Microchip Technology FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris SXA FPGA, 48K System Gates
48På lager
Min.: 1
Multipla: 1

A54SX32A 0 bit 81 I/O 2.25 V 2.75 V - 55 C + 125 C SMD/SMT TQFP-100 Tray
Microchip Technology FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris IGLOO FPGA, 3KLEs 144På lager
Min.: 1
Multipla: 1

AGL250V2 3000 LE 36 kbit 97 I/O 1.14 V 1.575 V 0 C + 85 C SMD/SMT FBGA-144 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 6864 LUTs 207 I/O 3.3V 6 SPEED 53På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO2 6864 LE 3432 ALM 240 kbit 206 I/O 2.375 V 3.6 V 0 C + 85 C SMD/SMT FTBGA-256 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris Lattice ECP5-5G ; 83.6K LUTs; 1.2V; 5G SERDES 76På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LFE5UM5G 84000 LE 42000 ALM 3.66 Mbit 118 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C 3.2 Gb/s SMD/SMT CSFBGA-285 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 256 LUTs 22 I/O 1.2V -3 Speed 683På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO2 256 LE 128 ALM 0 bit 21 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C SMD/SMT QFN-32 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 19K LUTs 140 I/O SERDES DSP -6 18På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LFE2M20E 19000 LE 9500 ALM 1.19 Mbit 140 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C 622 Mb/s SMD/SMT FPBGA-256 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris Lattice MachXO3LF ; 2112 LUTs; 1.2V 490På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO3LF 2112 LE 1056 ALM 74 kbit 100 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C SMD/SMT CSFBGA-121 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 2112 LUTs 80 IO 3.3V 4 Spd 148På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO2 2112 LE 1056 ALM 74 kbit 79 I/O 1.14 V 1.26 V 0 C + 85 C SMD/SMT TQFP-100 Tray
Lattice FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris 4320 LUTs 279 IO 3.3V 4 Spd 50På lager
Min.: 1
Multipla: 1

LCMXO2 4320 LE 2160 ALM 92 kbit 278 I/O 2.375 V 3.6 V - 40 C + 100 C SMD/SMT FTBGA-484 Tray
Altera FPGA - på-plats-programmerbar grindmatris FPGA IC 10AS048E8716 FBGA780 SRBDM EXT >
390På lager
Min.: 1
Multipla: 1

Arria 10 SX 480 480000 LE 183590 ALM 27.95 Mbit 492 I/O 870 mV 980 mV 0 C + 100 C 17.4 Gb/s 12 Transceiver SMD/SMT FBGA-780 Tray